субота, 30 березня 2019 р.

"Година Землі" у парку "Знесіння"


30 березня 2019 року учні СЗШ № 40, 8-Б класу, з учителем географії Пенцак Г.Є та 4-Б класу, з класним керівником Дутчак О.М., відвідали Регіональний ландшафтний парк «Знесіння» з нагоди відзначення «Години Землі» – щорічної міжнародної події, започаткованої WWF (World Wide Fund for Nature, Всесвітнім фондом природи), котра проводиться останньої або передостанньої суботи березня, і закликає людей, організації та установи вимкнути необов'язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем планети. У парку «Знесіння», а саме, біля гори Лева, діти долучилися до акції «Запали свічку – збережи електроенергію», під час якої вони довідалися про те, що в «Годину Землі» вимикають світло і всі побутові прилади, крім лікарень та електростанцій, і учені підрахували, що лише за годину можна зекономити 10% енергії від усієї, що використовується на планеті Земля.
Окрім цього, учні відвідали також «Домівку покинутих тварин» у парку «Знесіння», де волонтери доглядають тварин, котрі не можуть жити в природі самостійно, і познайомилися з кумедними мешканцями домівки: єнотовидною собакою, совою, двома лисами, лелеками, яких підкинули у сміттяних пакетах восени, фазанами, цесарками. Таким чином, діти ще більше зблизилися з природою, відчули себе її невід’ємною частинкою і усвідомили свою велику відповідальність перед природою та необхідність допомагати природі у всьому. Тому ввечері, коли діти вже були вдома, вони обов’язково вимкнули електроприлади у своєму помешканні та взяли участь у всесвітній  «Годині Землі» із 20:30 до 21:30 години.




 




пʼятниця, 22 березня 2019 р.

Традиційна "Посвята у господині"


22 березня 2019 року у СЗШ № 40 проведено традиційний щорічний конкурс «Посвята у господині» для учениць 8-х класів, який допомагала підготувати учителька трудового навчання та технологій Мороз О.П.. Цього разу дівчатка 8-А класу - команда «Юні господиньки», 8-Б класу – команда «Гламурні акули» та 8-В класу – команда «Ластівочка» вправлялися у виготовленні жайворонків з сіна та ліпленні і випіканні  пташок з тіста, адже надворі впевнено вступає у свої права весна і пернаті повернулися з вирію на рідну землю. Відслідковуючи українські традиції, дівчата ознайомилися з ними та представили глядачам та вболівальникам свої розповіді про приліт пташок та українські звичаї їхньої зустрічі у містах та селах. Також учениці позмагалися на вміння економно почистити яблучко, щоб шкірочка була тоненькою і суцільною, швидко перебрати та відділити горох від квасолі, що перемішала «зла мачуха», щоб не пустити пасербицю на вечірку. Але дівчатка справилися спритно, ще й зуміли вдало змоделювати вечірню, прогулянкову, коктейльну сукню, щоб таки піти на вечірку. І, врешті, за всі їхні старання отримали шквал емоцій та аплодисментів від вболівальників – хлопців-однокласників, похвалу від членів журі та матусь, пам’ятні призи, і, що, найголовніше – посмакували власноруч виготовленими смаколиками – духмяними, свіжоспеченими жайворонками. Наші юні господарочки довели, що знають українські традиції і вміло використовуватимуть їх у майбутньому дорослому житті, коли стануть справжніми господинями.












"Історичні постаті в художніх творах Шевченка"


"Історичні постаті в художніх творах Шевченка" - це  назва літературно-браузерної мандрівки, яку підготували і провели 22.03.2019 року учні 9-Б класу  СЗШ № 40 разом з учителькою української мови та літератури Клипач Т.В. і  працівником  бібліотеки-філії № 22 ЦБС для дітей  Музичкою М.. Старшокласники, дослідивши твори Шевченка, поділили їх на дві групи: 1) про боротьбу українського народу з турецько-татарськими нападниками (поеми "Іван Підкова", "Гамалія"); 2) про боротьбу проти польської шляхти нашого народу (поеми  "Гайдамаки", "Тарасова ніч"). А також шукали інформацію про цих козаків та гетьманів, використовуючи браузери Opera, Google Chrome, Firefox, створювали мультимедійні презентації на дану тему. Після цього учні захищали підготовлені презентації за темами факультативу  "Шевченкознавство".



четвер, 21 березня 2019 р.

"Не бійся бути іншим – одягни різнокольорові шкарпетки"


21 березня 2019 року, в Міжнародний день людей з синдромом Дауна, учнями 9-х та 10-х класів  СЗШ № 40 разом з учителькою біології Гудзоватою Г.В. проведено заходи «Ми – різні, ми – однакові». Другий рік поспіль учні школи організовують такі заходи в підтримку людей з особливими потребами, тому їх вже можна вважати традицією. Учні 10-Б  класу підготували інформаційний месенджер "Синдром Дауна в буднях" та "Синдром Дауна: як воно в житті". В акції "Не бійся бути іншим – одягни різнокольорові шкарпетки" взяли участь  учні 9-х  класів.  Акція  за кількістю  учасників стає  численнішою, тому  можна вважати що місія виконана успішно. Зрозуміти людей, які чимось відрізняються від усіх, в яких є якісь інші потреби та обмежені можливості – от, що важливо для нас, тих, хто не відчуває таких потреб і живе звичним життям.




 

Зустріч 2-В з поетесою Ольгою Вовк у День поезії


21.03.2019 року, відзначаючи Всесвітній день поезії, учні 2-В класу СЗШ № 40  разом із класним керівником  Мазепою О.Ю. побували у бібліотеці-філії № 23 ЦБС для дорослих на зустрічі з молодою львівською поетесою Ольгою Вовк. Дуже цікаво було дітям почути голос справжньої поетеси, ознайомитися з її творчістю, адже вони почули як створюються вірші. Другокласники також взяли  участь у рольових іграх, запропонованих поетесою.




 


середа, 20 березня 2019 р.

"Наші таланти" у 6-А,Б,В


20.03.2019 року у СЗШ № 40 учні 6-А, 6-Б та 6-В класів під керівництвом класних керівників Вуйцік Х.І., Сороківської Л.Ф. та Савчук Л.П. доводили свою талановитість, вийшовши на сцену школи і голосно заявивши: «Ми маємо таланти!». Бо сьогодні у нас фестиваль «Наші таланти» для учнів 6-х класів. Яких тільки талантів не виявилося у дітей: і співали, і танцювали, читали поезію, демонстрували свої спортивні досягнення з гімнастики, акробатики, спортивних танців, володіння мистецтвом карате, майстерне виконання творів на музичних інструментах (бандура, гітара, сопілка).  Також учні продемонстрували свої успіхи в образотворчому мистецтві. І, справді, діти у нас талановиті, охочі до занять художнім словом, вокалом, хореографією, спортом, зображувальним мистецтвом. Скільки позитиву та справжньої насолоди принесли дитячі виступи і батькам, і вчителям, і однокласникам сьогодні. Пораділи всі за кожного учасника, за їх досягнення. Скільки нового та цікавого відкрили ми у кожному, хто наважився сьогодні заявити про свій талант. Важливо не занедбати свої здібності, свій талант, а працювати, розвивати та демонструвати іншим, показувати приклад, та, тим самим, залучати інших шукати таланти у собі, бо талановиті –  усі.













вівторок, 19 березня 2019 р.

Про булінг у 4-А класі

19.03.2019 року для учнів 4-А класу СЗШ № 40 соціальним педагогом Патер Ю. Я. було проведено заняття "Стоп булінг", на якому кожен учасник висловив своє розуміння та асоціацію до цього негативного явища. В ході роботи учні з'ясовували ознаки та мотиви поведінки усіх учасників булінгу. З метою розвитку емоційної чуйності та готовності прояву гуманного ставлення до оточуючих, школярі переглянули мультфільм "Жив, був чорний кіт",  та відеоролик "Як боротися з булінгом: поради дітям". Наприкінці заняття діти на яскравих долоньках записали пам’ятку-поклик про допомогу потерпаючим від булінгу. Хочеться вірити, що кожен з учасників нинішнього заняття і надалі буде пам’ятати про ввічливість, взаємоповагу, взаємодопомогу, толерантність та вживатиме слова, які підніматимуть настрій іншим, які будуть будувати а не руйнувати, адже наша школа – це велика сім'я, і всі ми прагнемо, щоб в ній панували добро, любов та взаємоповага!



Зустріч з Іриною Шостак в день народження Ліни Костенко

19 березня 2019 року, напередодні відзначення Всесвітнього дня поезії та у 89-річницю дня народження нашої славної української письменниці сучасності Ліни Костенко, до СЗШ № 40 завітала у гості заслужена артистка України, лауреат премії імені Лесі Українки, учасник бойових дій в Афганістані, Ірина Шостак. В основу музично-поетичної композиції увійшли романси на вірші Ліни Костенко, в авторському виконанні Ірини Шостак. Наша гостя, що провела зустріч з учнями 8-11 класів школи, з теплом та ніжністю, відкритістю та гордістю прочитала поезію Ліни Костенко, провела діалог  з  учнями про творчість знаної творчої особистості сучасності, адже учням відома поезія письменниці, так як вони вивчають її на уроках української літератури з 6-го класу. А також пані Ірина під музичний супровід, а саме, власний гітарний акомпанемент, виконала поезію поетеси на власну музичну композицію. Чуттєво, емоційно, і одночасно, легко та захоплююче лилося з уст артистки світле, мудре, тонке та відверте поетичне слово, що переносило слухачів то у космічний простір, то щемило глибоко у серці. Учні з великим інтересом до творчості Ліни Костенко, а також до виконання її поезії Іриною Шостак, прослухали вірші, проникнули почутим та з особливими враженнями і думками про світ, його філософію, з вдячністю виконавиці завершили зустріч з нашою сьогоднішньою гостею.





Наші на "Козацькому гарті"


19.03.2019 року учні 5, 6, 7, 8, 9 та 10-х класів СЗШ № 40 взяли участь у  районних спортивних змаганнях "Козацький гарт" серед учнів шкіл Залізничного району, що проходили на базі СЗШ № 68. В результаті напружених спортивних баталій команді нашої школи таки вдалося добитися хорошого результату та посісти почесне 3 місце. Вітаємо учасників та дякуємо за перемогу!



понеділок, 18 березня 2019 р.

Жовтий і дуже теплий - понеділок

18 березня 2019 року, і знову понеділок, і він сьогодні у нас,  в СЗШ № 40, – жовтий. Не дивлячись на те, що день видався зовсім не сонячний, але в нашій школі засіяли  безліч маленьких та великих сонечок, що дарували одне одному своє тепло, свої щирі посмішки, адже цей день проходив під знаком посміхайлика чи смайлика. Бо жовтий – це колір сонця, тепла, якого ми всі так вже чекаємо з приходом весни, колір радості і оптимізму, колір творчості, життєдайності, досягнення поставлених цілей. Він символізує потребу у перспективах, надіях на краще, підвищує самооцінку, гармонійне відношення до життя. Він вчить радіти життю у різних життєвих обставинах, знаходити у всьому позитив. То ж, позитивні емоції сьогодні «зашкалювали» у всіх, хто цього бажав, хто сприйняв сьогоднішній день як належить. І врешті, свої посміхайлики кожен бажаючий зміг подарувати всім, прикріпивши їх до стіни - «Подаруй посмішку».









пʼятниця, 15 березня 2019 р.

"Світова велич Шевченка" - музейний урок


У рамках навчального проекту, який відповідає програмі з української літератури та програмовим вимогам щодо вивчення теми «Світова велич Т.Г.Шевченка. Малярський доробок. Вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка», 15 березня 2019 року учні 9-А, 9-Б та 11-Б класів СЗШ № 40 відвідали Народний музей Т.Шевченка. Екскурсію музеєм провів відомий львівський поет, прозаїк, пісняр Зеновій Філіпчук. Після цього вчитель української літератури Клипач Т.В. та вчитель історії Присяжнюк Т.Б. провели інтегрований музейний урок на тему: "Роль Тараса Шевченка в українському національно-визвольному русі  ХІХ ст."  Під час уроку учні  читали поезію Кобзаря. Аналізуючи тексти творів поета, старшокласники цитували рядки поезій, які пройняті демократичними ідеями. Так як, уся  творчість Кобзаря просякнута ідеями національної незалежності України, ліквідації національного і соціального гноблення, закликами до повалення самодержавного ладу і скасування кріпацтва, звільнення всіх народів Росії від національного та соціального гніту, учні зробили висновки про значимість постаті Тараса Григоровича Шевченка для історії українського національно-визвольного руху та державотворчих процесів в Україні.