субота, 29 вересня 2018 р.

Туристсько-краєзнавчий гурток і винаходи Львова

29 вересня 2018 року учасники туристсько-краєзнавчого гуртка СЗШ № 40, учні 5-7-х класів під керівництвом керівника гуртка Мишолівської М. М. здійснили екскурсію Львовом на тему: «Винаходи Львова». Екскурсія була проведена з метою ознайомлення гуртківців з культурним життям міста, ознайомленням дітей з різними цікавими винаходами, що мали місце у Львові в різні часи. Це і винайдення гасової лампи у приміщенні аптеки «Під золотою зіркою», і перше підняття повітряної кулі, і львівське пивоваріння та багато іншого. Такі екскурсії виховують дітей у дусі патріотизму, любові до рідного міста, тому є корисними та повчальними.

пʼятниця, 28 вересня 2018 р.

"Корисні звички" у 3-Б класі


 28 вересня 2018 року у 3-Б класі  СЗШ № 40 на уроці із основ здоров'я "Корисні звички" вчителем Яремко О.П. було використано, як елемент уроку, роботу у трійках. Під час цієї вправи діти працювали над вирішенням проблемного запитання після опрацювання незакінченого оповідання про вибір заняття після навчання в школі. А допомагали в цій роботі дітям навчальні посібники з превентивної освіти "Корисні звички", що були створені для учнів з ініціативи Міжнародної незалежної некомерційної організації Project HOP (2003 р.). Отож, учні 3-Б класу мають унікальну можливість поглибити свої знання, використовуючи ці посібники як доповнення до підручника "Основи здоров'я." Це джерело об'єктивної інформації і комплекс вправ для розвитку особистісної і соціальної компетентності.

 







День туризму 7-В класу

     Щороку ми мандруємо. Цього разу учні 7-В класу з кл.кер. Кукулевською О.С. вирушили до Луцького замку. Другою зупинкою був костел Петра і Павла, його таємниці підземелля в які відчинять браму лиш двічі на тиждень. Третя наша зупинка - Тунель кохання, що на Рівненщині, четверта - Клеменський замок. Далі буде...




четвер, 27 вересня 2018 р.

День туризму - 2018

27 вересня - День туриста.       З нагоди Всесвітнього дня туризму учні СЗШ № 40 вкотре доводять, що вони – справжні туристи, люблять багато мандрувати, довідуватися багато цікавого, пізнавати рідний край, відкривати все нові й нові сторінки його історії. Кінець вересня і початок жовтня завжди в нашій школі проходить активно і весело, адже кожен клас з класним керівником, батьками планує і відправляється у цікаву подорож, хто, куди, кому, де випадає нагода, що, кого зацікавило. А місць, що манять мандрівну душу наших школярів, ой як багато в нашому краї та в Україні! Отож, звітуймо, ділімося враженнями! Вперед до нових цікавих відкриттів у подорожах! 26.09 - екскурсія до Гавареччини, с. Підлисся - садиба М.Шашкевича - 5А клас (кл.кер. Богачик Т.І.),6-А (кл.кер. Вуйцік Х.І.)  27.09 – екскурсія до середньовічної княжої фортеці Тустань - 7-А (кл.кер. Пастущак О.В.), 7-Г (кл.кер. Комарницька О.В.); Кам`янецький водоспад, Розгірче - 5-В (кл.кер. Іваницька О.М.); екскурсія до спорткомплексу "Динамо" - 5-Б (кл.кер. Харко О.І.);  у Глиняни та Унівську лавру - 4-В (кл.кер. Пономарьова М.О.) 28.09  - екскурсія до парків "Високий  замок" та "Знесіння" - 8-В (кл.кер.Макар О.В.), екскурсія до Луцька (замок Любарта, зоопарк) - 7-Б (кл.кер.мацьо М.С.), 8-А (кл.кер. Романко О.С.), Луцький замок, "тунель кохання" - 7-В (кл.кер. Кукулевська О.С.), 9-Б (кл.кер. Клипач Т.В.), екскусрія Львовом - 11-А і 11-Б (кл.кер. Яремко Л.З., Присяжнюк Т.Б.), екскурсія Львовом, музей-аптека - 4-А (кл.кер. Фединяк Н.М.), 01.10.18 - екскурсія у Тернопіль, Збараж - 8-Б (кл. кер. Макаренко А.В.). 04.10.18 - екскурсія в зоопарк "Лімпопо" (Меденичі) - 2-Б,2-В (кл.кер. Цяпка О.І., Мазепа О.Ю.); 12.10.18 - екскурсія у с. Раковець, відпочинковий комплекс "Відпочинок на вуликах" - 2-А (кл.кер.Бернацька З.Б.).


середа, 26 вересня 2018 р.

Першокласники досліджують світ (1-Б кл.)


26.09.2018 у 1-Б класі СЗШ № 40 на уроці "Я досліджую світ" першокласники  під керівництвом  учительки  Козій Ю.М.  навчаються помічати та складати візерунки, експериментувати, генерувати власні ідеї, працювати самостійно та в команді, використовуючи  набори  Lego "Шість цеглинок". Методика НУШ включає в себе використання набору  Lego і на всіх інших уроках.  Дітям цікаво – вони, ніби граються, і непомітно для себе одночасно навчаються. Таке сьогодні в  них завдання – досліджувати, шукати, вирішувати, обмінюватися своїм маленьким, але все таки, досвідом.


Фінансова свобода - це важливо! (Проект)

26.09 2018 року у СЗШ № 40 розпочалося впровадження проекту  "Навігатор до фінансової  свободи" учителем Макаренко А.В. та куратором Лілією Ізьо разом з учнями 8-х класів. Цей пізнавальний проект організований Міжнародною спілкою незалежних фінансових консультантів  Чеської Республіки та України у співпраці  з Навчально-методичним центром освіти м. Львова за сприяння Львівської міської ради. Метою проекту є розвиток ключових компетентностей учнів, зокрема соціальної, громадянської та підприємницької компетентностей. Цікаво сплановані заняття дають дітям можливість бути фінансово грамотними та отримати  навички користування фінансовими інструментами. Цікаві форми роботи: «Відкритий мікрофон», «Східний базар», «Мозковий штурм»,  «Асоціативний ряд»,  «Цільове дослідження» та інші,  роблять навчання цікавим та непередбачуваним. Здобуті знання  допоможуть дітям у вирішенні багатьох питань, зокрема, тих, що пов'язані з добробутом сім'ї і прийняття фінансових рішень. Особлива подяка п. Карелу Свободі,  п. Валентині Олійник, п. Галині Тритяк та куратору Лілії Ізьо за співпрацю.



вівторок, 25 вересня 2018 р.

"Пригоди пластикової пляшки" у 3-Б класі

      25.09.2018 року учні 3-Б класу СЗШ № 40 з учителем Яремко О.П. під час уроку сталого  розвитку на тему "До доброї справи долучаємось разом"  обговорювали надзвичайно важливу проблему людства – перероблення сміття. Адже сталий розвиток – загальна концепція стосовно необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь. Учні спостерігали за життям та долею пластикових пляшок, за ідеями їх переробки.  Діти, працюючи у парах, із задоволенням складали казку "Пригоди пластикової пляшки", щоб зрозуміти небезпеку, яку несе людству масове використання пластикових предметів та усвідомити шлях для покращення становища. Такий урок сприяв розумінню дітьми сучасної екологічної проблеми, пов’язаної із великою кількістю сміття на нашій планеті. А також, вони в майбутньому зможуть добре і правильно господарювати, щоб врятувати Землю від екологічної катастрофи.
 
 



понеділок, 24 вересня 2018 р.

Зустріч з казкарем учнів 1-А та 1-Б класів

Проект-марафон "Я люблю читати" завітав 24 вересня 2018 року до учнів 1-А і 1-Б класу СЗШ № 40. Малі школярики з радістю слухали розповіді  про пригоди Бровка і Мурчика  з уст письменника Олександра Зімби. Щире і приємне спілкування з казкарем  принесло радість дітям. Вони разом дізнались багато нового та цікавого, в чудовому піднесеному настрої слухали  розповіді та пісні про казкових героїв. Окрема подяка   пану Олександру за теплу зустріч і чудові подарунки – книжки з казками!

неділя, 23 вересня 2018 р.

Зустріч з англомовним театром в ЦТДЮГ (10-А клас)

    23 вересня 2018 року учні 10-А класу СЗШ №40 разом з вчителем англійської мови Богачик Т.І. відвідали ЦТДЮГ, де переглянули виставу «Склеп» за оповіданням білоруського автора Дмитра Богославського «Гітлерівський бункер» - вистава історичного змісту, в якій переплелись філософське та психологічне наповнення. Виставу підготували і представили на суд глядачів актори англомовного театру Proof ENGLISH Theatre. Під час вистави, яка повністю озвучувалась англійською мовою, учні змогли вдосконалити свої набуті навики з іноземної мови, збагатили свій англомовний словник та здобули певного досвіду у спілкуванні англійською мовою.



субота, 22 вересня 2018 р.

В гостях у тварин в МДЕНЦ


22 вересня 2018 року  учні 6-7 класів СЗШ № 40 разом з учителем біології Мишолівською М. М. здійснили екскурсію в Міський дитячий еколого-натуралістичний центр (МДЕНЦ)  з метою вивчення видового складу тварин. Діти мали змогу оглянути тварин, познайомитися ближче з ними, виділити характерні ознаки будови їх тіла,  особливості поведінки, способу життя тощо. Таке безпосереднє спілкування учнів з тваринами дає змогу краще засвоїти навчальний матеріал, краще зрозуміти  потреби братів наших менших.


пʼятниця, 21 вересня 2018 р.

Урок малювання у "зеленому класі" (3-Б кл.)


21.09.2018 року урок образотворчого мистецтва у 3-Б класі вчителем Яремко О.П. був проведений у «зеленому класі» школи.  Під час пленерного уроку діти вчилися малювати дерева у техніці графіки. Виконанню роботи учнями передувало також спостереження на дослідній ділянці за рослинами, життя яким  діти  дали  ще навесні. Школярам було дуже  цікаво та весело спостерігати, а згодом зображати побачене на папері. Такий урок серед природи пробудив у дітей творчий пізнавальний інтерес та бажання якнайкраще виконати свою роботу.



"Осіння казка" від 3-Б


Учні 3-Б класу СЗШ № 40 (класовод Яремко О.П.)  дуже зраділи, що прийшла осінь, яка впевнено крокує нашим краєм, і створили сьогодні диво "Осіння казка". Цікаві композиції, смішні забавні звірята принесли всім  море позитиву та багато чудових вражень. Діти  разом зі своїми  креативними  батьками відчули себе на хвилі творчих звершень та представили для огляду власні  фантастичні витвори з природнього матеріалу.





четвер, 20 вересня 2018 р.

"Жива книга" - жива історія (Зустріч з бійцем)


20 вересня 2018 року у СЗШ №40 була проведена зустріч учнів старших класів з учасником російсько-українського збройного протистояння, кіборгом, учасником антитерористичної операції в минулому, а сьогодні курсантом Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного – Романом Гребенюком. Зустріч на тему «Психологічний аспект військово-патріотичного виховання учнівської молоді» відбулася у рамках волонтерського проекту «Жива книга». Даний захід був організований та проведений завдяки психологу Львівського художнього ліцею при ЛНАМ Світлані Булці, за що їй окрема подяка. Такі зустрічі сприяють активізації національно-патріотичного виховання учнівської молоді, формування громадянської позиції школярів.


"Молитва за Україну" до 27-річниці незалежності України


20 вересня 2018 року у СЗШ 40 учні 7-Б та  7-В класів під керівництвом класних керівників (Мацьо М.С., Кукулевська О.С.) провели відкритий захід для учнів 5-7 класів, присвячений 27-річниці незалежності  України на тему «Молитва за Україну». Під час заходу діти прославляли свою державу у віршах та піснях, згадували історичні сторінки формування нашої державності, вшановували героївборців за свободу і незалежність України, давніх і сучасних, які в різні історичні епохи доклалися до державотворчого процесу на благо рідної України, адже за вікову історію української народності наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідного краю не залишилися не почутими. Діти з почуттям патріотизму вшанували пам'ять полеглих героїв, згадали їх подвиг, який вартував героям власного життя, але дякуючи цьому ми маємо сьогодні незалежну державу. На завершення свята учні висловили своє бажання бачити мирною незалежною свою рідну Батьківщину – Україну: «Хай змилосердиться над нами доля, хай майбутнє буде без війни, щоб не з фронту, а з заводу, з поля батька виглядали всі сини.»

"Зелений клас" у дії (2-А клас)

Дослідницький практикум: "Добра справа для природи" у новому навчальному році триває...  20.09.2018 року  учні 2-А класу  СЗШ № 40  разом з вчителем Бернацькою З.Б. на пленерному уроці з природознавства на тему: "Спостереження за змінами в природі восени", що проходив у "Зеленому класі" школи, з цікавістю і захопленням спостерігали, як змінилися з приходом осені висаджені на пришкільній ділянці рослини, чому після довгих літніх канікул так змінилися їхні насадження, та які явища природи на це вплинули...  Свої спостереження і порівняння вони описали у зошиті спостережень. Такій  хорошій релаксації  на  природі  школярам посприяв гарний сонячний день.
 

вівторок, 18 вересня 2018 р.

Образотворче мистецтво у "Зеленому класі" (3-А клас)

18 вересня 2018 року учні 3-А класу СЗШ № 40 разом із своєю учителькою Микієвич І.В.  мали змогу провести урок образотворчого  мистецтва на природі у «Зеленому класі»  школи. Пленерний урок на тему: «Виконання  графічної  композиції "Вітер з гаєм розмовляє"»  допоміг учням навчитися сприймати та передавати рухи в природі графічними засобами. Перед виконанням малюнку діти з вчителем провели спостереження за деревами, гілками, їх рухом  від подиху вітру. Щоб краще уявити процес, діти імітували рухи дерев з допомогою власного тіла, тим самим провівши фізкультурну хвилинку. А потім побачене учні змогли відтворити  графічними  художньо-зображувальними засобами на папері, отримавши насолоду від своєї роботи та уроку в цілому.




понеділок, 17 вересня 2018 р.

Практичне заняття "Вода" у 3-Б класі

Учні 3-Б класу СЗШ №40, працюючи над проектом «Вода», уважно вивчали властивості рідин на прикладі води. 17 вересня разом з учителем Яремко О.П. провели практичну роботу, під час якої мали змогу порівняти властивості води та інших рідин, також побачили, що вода – розчинник, переконалися, що є розчинні та нерозчинні речовини. Також була проведена практична робота «Дослідження розчинності речовин, що використовуються в побуті». Учні самостійно та під керівництвом вчителя провели такі досліди: торнадо у банці, розчинність і нерозчинність речовин у воді, довідалися, скільки краплин води вміститься на монету номіналом 5 копійок, дізналися про те, що людина складається із води (дослід із дзеркальцем), про кругообіг води в природі (пакетик на віконному склі), чому не виливається вода із пляшки, закритої марлею, чому голка не тоне у воді. Захоплюючі цікаві досліди допомогли учням переконатися у правдивості теоретичного матеріалу, отримати більше інформації про властивості рідин не просто з підручника чи вуст учителя, а на практиці самостійно перевіривши їх реальне існування.

"Наукова авдиторія" 3-А класу


Цікаве шкільне життя розпочав у новому навчальному році і 3-А клас під керівництвом Микієвич І.В..     17.09.2018 року учні мали змогу познайомитися з різноманітними властивостями води. Під час уроку з природознавства на тему «Вода – розчинник», який проходив у формі практичного заняття, учні самостійно досліджували розчинність речовин у воді, які використовуються у нашому щоденному побуті. Класна кімната перетворилася у своєрідну наукову авдиторію, де маленькі науковці творили свої чудеса разом з водою. Дуже запам’ятався такий урок дітям, а головне – учні отримали нові компетентності  в галузі природничих наук.