Бібліотека


Читання – це вікно, через яке читачі бачать та впізнають світ та самих себе. А бібліотека – шлях до храму, який кожний будує в душі своїй, створюючи себе – розумного, справедливого, культурного,  люблячого Україну.
          У своєму духовному розвитку дитина повинна спиратися на живу історію,    культуру, духовні традиції. Усе це – фундамент становлення особистості.
 Роль бібліотеки – вплив книгою на розум та серця юного підростаючого покоління, укріплення їх життєвої позиції, прищеплення любові до свого народу, знання своєї історії, культури, літератури, рідної мови.




Шкільна бібліотека СЗШ №40 








Завідувач бібліотекою
 Васьків Марія Ярославівна 
стаж бібліотечної роботи 23 роки 

Калейдоскоп подій :

7 березня 2019р.


Бібліоквест "Шевченкіана - 2019"

07.03.2019 року, відзначаючи 205 річницю від дня народження Великого Кобзаря , учні 4-х класів СЗШ № 40 разом із бібліотекарем школи Васьків М.Я. і учителями: Дутчак О.М, Пономарьовою М.О. Фединяк Н.М., провели бібліоквест "Шевченкіана - 2019". На маршруті учасників зустрічалися зупинки: "Секретна", "Пошукова", "Музичний калейдоскоп", "Цікава математика" та "English quiz". Усі завдання, які отримували діти для розв’язання, були пов'язані з життям та творчістю Тараса Шевченка.  У ході гри команди показали хороші результати, що свідчить про їх обізнаність у сторінках життєвого та творчого шляху Тараса Григоровича Шевченка. За участь та високу результативність усі учасники були нагороджені грамотами.




 











6 березня 2019р.

  Урок  у 2-В класі "Іду з дитинства до Тараса" 

(до 205 річниці народження великого Кобзаря)

Саме на таку тему пройшов урок  літературного читання з ІІ групою учнів 2-В класу у шкільній бібліотеці. Діти дізнались багато цікавого  про Т.Г. Шевченка, як великого народного поета; ознайомилися з відомостями про раннє дитинство поета; удосконалили свої навички свідомого та виразного читання та декламування його віршів.











СЕРЕДА, 27 ЛЮТОГО 2019 Р.

«В їі імені барви України»


27.02.2019 року учні 2-В класу СЗШ № 40 провели урок літературного читання у шкільній бібліотеці на тему: «В її імені барви України», присвячений творчості Лесі Українки, так як 25 лютого ми відзначаємо день народження нашої славної поетеси. Під час уроку діти мали змогу отримати чимало нової інформації  про Лесю Українку від бібліотекаря  Васьків М.Я. та вчительки Мазепи О.Ю., котрі підготували багато цікавого та доступного для другокласників матеріалу. Самі ж учні взяли участь у декламуванні напам’ять відомої їм Лесиної поезії та "сплітали" з її віршів символічний український віночок,  розігрували сценки з прозових творів письменниці. Школярики також люблять читати повчальні дитячі оповідання та казки відомої української поетеси Лесі Українки, адже, там герої іноді своєю поведінкою так бувають схожі на самих дітей, отже це дає можливість впізнати себе і, при необхідності, виправити свої помилки.







   





лютий 2019р.

21 лютого -  Міжнародний день рідної мови


лютий 2019р.
Герої не вмирають!




січень 2019р.

Крути: тут кувалась наша воля


Магія Різдва 
грудень 2018р.





6 грудня 2018р.

Бібліотечна година  для учнів групи продовженого дня




26 листопада 2018р.

Скорботна свіча пам'яті


9 листопада 2018р.

9 листопада - День української писемності та мови


8 листопада 2018р.




Музично-поетичне свято 
"Що за диво наша мова " 5кл. 
        ( до Дня української писемності та мови)











12 листопада  2018р.

 Урок літературного читання у 3-А класі на тему: "Бібліотека затишний дім для зустрічі читача з книгою"












жовтень 2018р.






















19 квітня 2018р.
Знайомство учнів 3-х класів з героями нової книги Марії Букрій "Надзвичайні пригоди в собачій школі "Dogs""
       Учні 3-х класів, з класними керівниками Фединяк Н.М., Пономарьовою М.О.та завідувачем бібліотеки Васьків М.Я. побували на цікавій зустрічі у дитячій бібліотеці "Читайленд на Петлюри". Юна авторка із  Жовкви презентувала дитячу книгу про пригоди кмітливого і винахідливого песика Зіка. Котрий живе в нашому часі і, зрозуміло, що він майже все знає і вміє, бо все його цікавить і захоплює....




Презентація книги юної письменниці із Жовкви Марії Букрій "Валькірія"
       19 квітня в шкільній бібліотеці відбулася чергова творча зустріч. Видавництво "Каменяр" презентувало творчість  юної талановитої письменниці із Жовкви Марії Букрій. Учні 11 класу нашої школи мали змогу познайомитися з новинками видавництва "Каменяр", які представив Дмитро Іванович Сапига, та разом з авторкою Марійкою Букрій, перенеслися на початок далекого ХІ ст., в часи княжої Руси, де розгорнулися події нової повісті "Валькірія".




7 березня  2018р.
Бібліоквест «Шевченкіана-2018»

      07.03.2018 у шкільній бібліотеці СЗШ № 40 в рамках відзначення Шевченківських днів для учнів 4-х класів було проведено бібліоквест «Шевченкіана-2018». Метою даного заходу було поширення знань учнів про життя і творчість Т.Г.Шевченка, сприяння вихованню національної самосвідомості, формування у дітей умінь працювати в команді, розвивати здатність до взаємодії, формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Шевченка, збагачувати словниковий запас, розвивати творчі здібності, виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями, виховувати почуття гордості за Україну. З великим захопленням учні 4-А,Б,В та Г класів взяли участь у квесті і показали свої знання та інтерес до творчого та життєвого шляху Великого Кобзаря.

 7 лютого  2018р.

7 лютого 2018 року учні 3-Б та 4-Г класів нашої школи, разом з класними керівниками      Дутчак О.М. , Мацях О.О. та завідувачем бібліотекою Васьків М.Я. побували на чудовій, казковій презентації нової книги  львівської письменниці та журналістки, кандидата наук та редакторки Театру ім. М. Заньковецької  Лесі Кічури "Магія Різдва", яка відбулася в  бібліотеці для дітей  " Читайленд на Петлюри"
         Чому казковій? Бо презентувала  письменниця другу збірку своїх, довгоочікуваних малечею, різдвяно-новорічних казок. Казки Лесі Кічури для тих, хто здатен дивитися і дивуватися, слухати і уявляти, вірити і мріяти. Вони про добрі справи і вчинки, про здійснення бажань, про вміння слухати і радитись, про вміння дбати і дякувати.




  30 січня 2018р.

100 років бою під Крутами

        Сьогодні у нашій школі, ми  продовжили відзначати  100 річчя бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
        А саме, цікаво та пізнавально пройшла виховна година у шкільній бібліотеці, котру підготували учні 8-Б класу разом з класним керівником Клипач Т.В. та завідувачем бібліотекою Васьків М.Я.  Про  сміливість та жертовність учасників бою, що зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України, йшла мова на заході. З ними порівняли захисників , які сьогодні самовіддано захищають нашу державу.














11 січня 2018


 Участь у cемінарі "Впровадження УДК в практику роботи шкільних бібліотек".
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 177 від 22 березня 2017 року „Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації” та наказу МОН України від 26.06.2017 № 929 „Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек”, 11 січня 2018  р. у Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці для шкільних бібліотекарів м. Львова відбувся семінар "Впровадження УДК в практику роботи шкільних бібліотек".


















18 грудня  2017

З Різдвом Христовим та Новим Роком 
дорогі читачі!!!





5 грудня  2017

1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ

Image 
        В усьому світі цього дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Сьогодні учні 9-Б класу нашої школи, разом з вчителем основ здоров'я Іваницькою О.М. та зав. бібліотекою Васьків М.Я., з метою привернення уваги до проблем поширення вірусу імунодефіциду, мали можливість прослухали лекцію, яку провела психолог центру "Підліток і сім'я" Космина Л.І. у бібліотеці-філіалі №22 для дітей ЦБС м.Львова .  Говорили про профілактику та боротьбу зі страшним захворюванням, а також познайомилися із вражаючою статистикою та темпами поширення вірусу імунодефіциту людини не тільки в Україні, а й у світі.





17 листопада 2017

Дивовижний світ мрій і пригод Астрід Ліндгрен
( урок-мандрівка присвячений 110- річниці з дня народження відомої шведської письменниці Астрід Ліндгрен)
     Герої Казок Астрід Ліндґрен популярні вже майже століття. І дорослі і малі читачі залюбки читають оповідання про неймовірні пригоди та витівки кумедних, ні на кого не схожих героїв. 
Сьогодні учні 5-В класу разом з вчителем зарубіжної літератури Савчук Л.П. та зав. бібліотекою Васьків М.Я. у дитячій бібліотеці №22 м.Львова, мали змогу мандрувати сторінками відомих книг письменниці, адже Астрід Ліндґрен залишила нам багату літературну спадщину, яка складає понад вісімдесят творів написаних в різних жанрах. Її книжки не втрачають своєї цінності і в наші дні. Авторка ненав'язливо розкриває нам світ маленьких дітей, їхні проблеми і мрії, закликаючи дорослих приділяти їм більше уваги і любові.





 

8 листопада 2017

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ  З ЧУДОВОЮ ПИСЬМЕННИЦЕЮ НАТАЛЕЮ ГУРНИЦЬКОЮ

Книги Наталії Гурницької сьогодні потрапляють практично у всі переліки кращих українських романів про кохання та кращих книг про Львів. І перше, і друге – цілком заслужено. Корінна львів’янка, письменниця не приховує любові до рідного міста, вивчає його історію і майстерно переносить атмосферу, життя і побут міста Лева на сторінки своїх книг. Те саме і з коханням – в описаних історіях воно зображено так глибоко, проникливо і щиро, що не повірити в нього неможливо. Кожне слово, кожного персонажа Наталя Гурницька неначе пропускає через себе. Це відчувається, підкупляє і зворушує.
На професійній письменницькій ниві Наталія Гурницька дебютувала зовсім недавно. Її перший роман «Мелодія кави у тональності кардамону» з’явився у 2014 році, і вже цьогоріч авторка презентувала його продовження, книгу «Мелодія кави у тональності сподівання». 
Тож сьогодні про улюблені книги письменниця говорила на теплій зустрічі з дівчатами 9-10 кл. нашої школи, яка відбулася в бібліотеці-філіалі №22 ЦБС для дітей м.Львова.





14 листопада 2017

 ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ НАДІЇ МОРиКВАС "ВИНОВА ГОРА"   


            Сьогодні учні  9-10-х  класів у супроводі завуча школи   Ковриги Г.Т. та зав. бібліотекою Васьків М.Я. побували на презентації книги Надії Мориквас "Винова гора" , яка відбувалася у бібліотеці-філіалі №44 ЦБС м.Львова   
    Пані Надія цікаво презентувала свою творчість , зокрема нову книгу     "Винова гора" .
Підльвівське містечко, яке стоїть під Виновою горою, і в якому відбувається все, що може відбутися у будь-якому містечку України – захланність, нешанування довкілля. І це все змальовано в хорошому художньому письмі з любов’ю до Винової гори. Про трьох персонажів жіночої статі – всі вони різного віку, спрямування, характеру







9 листопада 2017



 8 листопада 2017


Підсумки проведення місячника шкільної бібліотек




















8 листопада 2017

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ  З ЧУДОВОЮ ПИСЬМЕННИЦЕЮ НАТАЛЕЮ ГУРНИЦЬКОЮ

Книги Наталії Гурницької сьогодні потрапляють практично у всі переліки кращих українських романів про кохання та кращих книг про Львів. І перше, і друге – цілком заслужено. Корінна львів’янка, письменниця не приховує любові до рідного міста, вивчає його історію і майстерно переносить атмосферу, життя і побут міста Лева на сторінки своїх книг. Те саме і з коханням – в описаних історіях воно зображено так глибоко, проникливо і щиро, що не повірити в нього неможливо. Кожне слово, кожного персонажа Наталя Гурницька неначе пропускає через себе. Це відчувається, підкупляє і зворушує.
На професійній письменницькій ниві Наталія Гурницька дебютувала зовсім недавно. Її перший роман «Мелодія кави у тональності кардамону» з’явився у 2014 році, і вже цьогоріч авторка презентувала його продовження, книгу «Мелодія кави у тональності сподівання». 
Тож сьогодні про улюблені книги письменниця говорила на теплій зустрічі з дівчатами 9-10 кл. нашої школи, яка відбулася в бібліотеці-філіалі №22 ЦБС для дітей м.Львова.













В рамках проведення місячника шкільної бібліотеки

 "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя" 


 10  жовтня 2017

Лекція  "Здоровий зір"

      Учні 9-Б класу мали можливість  послухати цікаву лекцію, яка відбулася у бібліотеці- філіалі №22 ЦБС для дітей, а прочитали її студенти медичного університету. Цікавою була розповідь  про будову ока людини, про запобігання хворобам зору,  про важливість функцій очей в житті та про те, як поліпшити зір. Майбутні лікарі провели з дітьми уроки гімнастики для очей і розповіли про необхідні міри для підтримки та покращення зору. 







 

9 жовтня 2017
Флешмоб: «Увага! Діти  на дорозі» з учнями 6-В класу
         Учні 6 класу послухали бесіду у шкільній бібліотеці   про безпеку на дорозі , познайомилися з літературою з даної теми і на практиці  разом з класним керівником Кукулевською О.С. довели , що гарно знають правила дорожнього руху.
 








 6 жовтня 2017

            Естафета-гра з учнями 2-А класу:
                                   «В здоровому тілі - здоровий дух»







 5 жовтня 2017
Виховна година у 2-В класі :«Здоров’я - найдорожчий скарб»
 

3 жовтня 2017
Експрес - інформація: «Скажи «Ні » алкоголю, наркотикам, тютюну» 
(інформує учнівське самоврядування)



 2 жовтня 2017


Спортивний калейдоскоп: «Україна Олімпійська»

 Тематична полиця: «Здорові діти – здорова нація»

Увага!

з 1 по 31 жовтня 2017 року
у бібліотеці СЗШ №40
проходить   
місячник шкільної бібліотеки
під гаслом
«Шкільна бібліотека –
за здоровий спосіб життя»



1 червня 2017

                                  ДИТЯЧИЙ ФОРУМ "КОСМОВІЗІЯ"
 В кінці навчального року, кращі читачі нашої шкільної бібліотеки були нагородженні адміністрацією школи подяками за високу читацьку активність та отримали в подарунок квитки на Дитячий Форум, який проходить в Львівському Палаці Мистецтв.Це один з найбільших фестивалів для розвитку та розваг дітей  в Україні.
       1 червня разом з завідувачем бібліотекою Васьків М.Я. учні відвідали Дитячий Форум, там нас чекали 600 розважальних і навчальних заходів у 10 тематичних просторах – наука, література, спорт, мистецтво, театр, технології, екологія, винахідництво, музика, кіно і багато іншого.
       На Дитячому Форумі всі учасники мали можливість гарно провести час, а саме:
- зустрітися з відомими дитячими письменниками та ілюстраторами;
- придбати книги від українських видавців на книжковому ярмарку;
- переглянути науково-популярні фільми про космос;
- зробити ранкову зарядку з олімпійцями, покататись на поні, піднятись на скеледром, спробувати себе у фехтуванні чи та екводо;
- відвідати численні майстер-класи та створити щось своїми руками;
- відвідати простір з екзотичними тваринами;
- навчитись сортувати сміття;
- створити графічний комікс;
- побачити шоу дронів;
- дізнатись як працює 3D-принтер і що таке робототехніка;
- відвідати уроки з програмування;
- малювати, співати і танцювати, грати в настільні ігри, шахи;
- пройти три квести: музейний, видавничий та бібліотечний;
- стати Супергероєм і отримати за це нагороди.














квітня 2017
Книжкова виставка: "Писанка - символ життя"



3 квітня 2017
   2 квітня -  Міжнародний день дитячої книги, 
   відзначається, починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального рівня нових поколінь людства.
        Завдяки книзі, перш за все, ми отримуємо доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, до розуміння краси та творчих досягнень людини.

        Носій інформації, основа освіти і творчості, книга дає можливість кожній культурі розповісти про себе, знайомить із звичаями та традиціями різних народів. Книга - це вікно в світ культурного різноманіття, це міст, що сполучає різні цивілізації в часі і просторі. 
       Не випадково цей день припадає на 2 квітня, день народження датського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

        Саме 2 квітня один раз на 2 роки на черговому конгресі Міжнародної ради з дитячої книги письменникам та художникам вручається головна нагорода – Міжнародна премія імені Г. К. Андерсена. Вона була заснована у 1956 році за ініціативи Елли Лепман для дитячих письменників, а з 1966 року – для художників ілюстраторів дитячих книжок. За статусом цією премією нагороджуються тільки живі номінанти. Міжнародна премія ім. Г. К. Андерсена – це золота медаль з профілем великого казкаря, яку часто називають „Малою Нобелевською премією” і вручається під патронатом Її Високості Королеви Данії Маргарет ІІ.


  9 березня 2017

Шевченківські читання: "Беру "Кобзар" у руки знову, немов святий щоденний хліб"

Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Тарас Шевченко возвеличив Україну, звеличив весь український народ.
То ж сьогодні у шкільній бібліотеці відбулися Шевченківські читання: "Беру "Кобзар" у руки знову, немов святий щоденний хліб", де учні 8 класу  мали змогу торкнутися серцем Шевченківських творів, перейнялися їхнім духом, тим самим  виконали заповіт поета:
                   І мене в сім’ї великій,
                   В сім’ї вольній, новій,
                   Не забудьте пом’янути
                   Незлим тихим словом.
 
 




  16 лютого 2017
Участь у навчально-методичному семінарі «Роль та місце інформаційного центру бібліотеки у навчально-виховному процесі  ЗНЗ», який відбувся  в Українському католицькому університеті. Практична частина семінару бібліомікс, присвячений125 річчю з дня народження митрополита Йосипа Сліпого та екскурсія в музеї.





  7 лютого 2017

      Завідувач бібліотекою Васьків Марія Ярославівна та вчитель української мови та літератури Мартинюк Наталія Тарасівна  побували на цікавій, творчій зустрічі з Вірою Манько та Ольгою Вербенець - авторами книг "Українська народна писанка", "Обряди та страви святого вечора", "Великодній кошик. Обряди та страви Великодніх свят" та ін.  цікавих книг у книгарні "Книжковий дворик". Отримали масу позитивних емоцій від спілкування, познайомилися з новими книгами авторів. Всім рекомендуємо відвідати цю книгарню , адже там що вівторка о 17.00 год. проходять цікаві зустрічі з письменниками, відомими людьми.

 





 


  1 січня 2017
Знайомство з бібліотекою
 Екскурсія учнів 1-Б класу в шкільну бібліотеку






 14 грудня 2016

Визначено переможців першого (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2017»

14 грудня 2016 р. у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка відбулось нагородження переможців першого (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2017».

Переможцями стали:

у номінації «Бібліотека – виховний простір навчального закладу»:

І місце Молочій Ірина Вікторівна, завідувач бібліотеки СЗШ № 77;

ІІ місце – Макаровська Олександра Володимирівна, завідувач бібліотеки СЗШ № 53;

ІІІ місце – Гриців Марія Володимирівна, завідувач бібліотеки СЗШ № 3.

у номінації «Шкільна бібліотека: інформаційний центр навчального закладу»:

І місце Васьків Марія Ярославівна – завідувач бібліотеки СЗШ № 40.


у номінації «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей та можливостей»:

ІІІ місце – Крольовська Ірина Борисівна, завідувач бібліотеки СЗШ № 10.

Дипломами за участь у конкурсі нагороджено Гладиш Ольгу Романівну – завідувача бібліотеки СЗШ № 34, Цястун Дарію Павлівну, завідувача бібліотеки СЗШ № 44, Черняк Ірину Анатоліївну, завідувача бібліотеки СЗШ № 82.

Конкурсантів нагороджено дипломами управління освіти ДГП ЛМР та цікавими виданнями від львівських видавництв «Каменяр» і «Світ».

Яскравим доповненням до заходу стали огляд-екскурсія експозицій музею Івана Франка (провела Соломія Вівчар, завідувач книжковим фондом музею, кандидат філологічних наук) та перегляд документального фільму «Львівські сторінки життя Івана Франка».

Дякуємо усім причетним до конкурсу та щиру любов до книги, до читання, до слова!

З повагою методисти бібліотечних фондів НМЦО м. Львова







7 грудня 2016р.

Відбувся перший (міський) етап Всеукраїнського конкурсу


 «Шкільна бібліотека-2017»

З метою залучення дітей до читання, підтримки та вдосконалення діяльності бібліотек загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, підвищення престижу бібліотечної професії та ролі бібліотекаря в суспільстві 07 грудня 2016 року на базі бібліотеки № 19 «Під спільним дахом» (вул. Симоненка, 10) відбувся перший (міський) етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2017» (далі – Конкурс).

Конкурсанти представили роботи у таких номінаціях:
– «Бібліотека – виховний простір навчального закладу»:
Гриців Марія Володимирівна, завідувач бібліотеки СЗШ № 3;
Макаровська Олександра Володимирівна, завідувач бібліотеки СЗШ № 53;
Молочій Ірина Вікторівна, завідувач бібліотеки СЗШ № 77;
Цястун Дарія Павлівна, завідувач бібліотеки СЗШ № 44.

– «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей та можливостей»:
Крольовська Ірина Борисівна, завідувач бібліотеки СЗШ № 10;
Черняк Ірина Анатоліївна, завідувач бібліотеки СЗШ № 82.

– «Шкільна бібліотека: інформаційний центр навчального закладу»:
Васьків Марія Ярославівна – завідувач бібліотеки СЗШ № 40
Гладиш Ольга Романівна – завідувач бібліотеки СЗШ № 34.

Журі Конкурсу:
Корж Надія Павлівна – завідувач кабінету інформаційно-ресурсного забезпечення ЛОІППО;
Мартинів Володимир Михайлович – завідувач сектора освітньої політики УО ДГП ЛМР;
Муращик Лариса Степанівна – завідувач дитячого центру «Під спільним дахом»;
Сапіга Дмитро Іванович – директор видавництва «Каменяр»;
Кобрин Михайло Степанович – заступник директора з наукової роботи Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка;
Лугова Лариса Анатоліївна – директор Львівської обласної бібліотеки для дітей м. Львова.

Конкурсанти представляли шкільні бібліотеки як осередок медіаосвіти, висвітлювали їх роль у реалізації освітніх стандартів; популяризували кращі здобутки національної культурної та духовної спадщини; презентували авторські проекти; ділилися власним досвідом з використання традиційних та інноваційних форм роботи із залучення дітей до читання тощо.

Журі Конкурсу оцінювало матеріали відповідно до затверджених Критеріїв.
Організаторами першого (міського) етапу Конкурсу були управління освіти ДГП ЛМР, Навчально-методичний центр освіти м. Львова.

14 грудня 2016 року о 10.00 в Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка (вул. І.Франка, 150/152) відбудеться оголошення та нагородження переможців першого (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2017».


 

 
 
 
 

 
 
 
 


9 листопада 2016р.

Зустріч з львівською письменницею 

Дариною Корній 9-11кл.
        Учні 9-11кл. школи №40, у бібліотеці-філіалі №44 для дорослих м.Львова, мали змогу познайомитися з творчістю Дарини Корній.
Авторка цікаво  презентувала свої книги,  відповідала на питання.
       Дарина Корній відома сучасна львівська письменниця.   Перший її великий твір опублікувало видавництво Клуб сімейного дозвілля 2010 року. Це був роман «Гонихмарник», написаний в жанрі міського фентезі. Роман приніс авторці третю премію літературного конкурсу «Коронація слова» 2010 року в номінації «роман», удостоєний відзнаки «Дебют року» від видання «Друг читача» та став лауреатом премії асамблеї фантастики «ПОРТАЛ-2011» — «Відкриття себе» імені Володимира Савченка. Після публікації першого роману Дара Корній отримала неофіційне звання «української Стефені Маєр».

Другий великий твір письменниці «Тому, що ти є» — «Вибір видавців» у конкурсі «Коронація слова — 2011». Він теж написаний у жанрі міського фентезі.


Третій роман — «Зворотний бік світла» — це «Вибір видавців» у конкурсі «Коронація слова 2012». На «Форумі видавців — 2012» його активно купували на стенді «Коронація слова».





9 листопада 2016р.

Тематична виставка до Дня писемності та мови


2 листопада 2016р.
  
Тематична поличка"Маркіянове слово живе"
( до 205-річниці з дня народження М.С.Шашкевича) 


3 жовтня2016р.

Увага! З 1 по 31 жовтня 2016 року проходить місячник шкільної бібліотеки під гаслом

«Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».


План проведення місячника
 шкільної бібліотеки 

1.    Презентація нових книг : «Книжкові новини для кожної дитини» - 3.10-1.10    Васьків М.Я.

2.  Бібліографічний огляд літератури: «На Україну повернусь…»
 ( до 110 – річниці від дня народження І. Багряного) – 4.10- 10кл.                                                                 Васьків М.Я
3.  Арт - година : «Ми читаємо і малюємо» - 5.10 - 5кл.
                                                                   Васьків М.Я , Мулик А.Є.
4.   Круглий стіл : «Титанічна постать на ниві української історії» ( до 150 – річниці від дня народження М.С.Грушевського) – 7.10 – 8-10-кл. 
Васьків М.Я, Мартинюк Н.Т.
  
5.  Гра – конкурс ерудитів: «Знайди свою книгу» - 10.10- 7кл.
Васьків М.Я
6.   Читацький діалог : «Прочитали хочемо розповісти» - 11.10 – 6кл.                                                                      Васьків М.Я
7.    Гра-забава: «Козацькому роду нема переводу» 
- 13.10 - 5кл.
( спільно з бібліотекою-філіалом ЦБС для дітей №22)
Васьків М.Я, Мацьо М.С.
8.   Зустріч з львівською письменницею Галиною Вдовиченко (знайомство з книгою «Про 36 і 6 котів») - 26.10 – 4кл.
( спільно з бібліотекою-філіалом ЦБС для дітей №22)
Васьків М.Я, Мазепа О.Ю.
9.   Бенефіс читацького формуляра Вікторії Савки
учениці 8-А класу 
-27.10 – 8кл.
Васьків М.Я, Мартинюк Н.Т., 
10.          Літературно - музичне свято: «В гості до Осені» - 31.10- 4кл.( спільно з бібліотекою-філіалом ЦБС для дітей №22)
Васьків М.Я. , Цяпка О.І

 1 листопада 2016р.

Зустріч з львівською письменницею Галиною Вдовиченко : презентація  книги «Про 36 і 6 котів»

В рамках проведення місячника шкільної бібліотеки,     учні 3-х класів школи №40 м.Львова побували на літературній зустрічі з львівською письменницею Галиною Вдовиченко, яка відбулася у  бібліотеці -філіалі№22 ЦБС для дітей .

      Презентувала письменниця свою нову книгу для дітей "36 і 6 котів". Цікава розповідь авторки не залишила байдужими малюків. Вони  з вдячністю ділилися враженнями про вже прочитані книги і залишили напам'ять про зустріч намальовані малюнки з героями книжок. Авторка відповіла на велику кількість дитячих запитань, поділилася планами на майбутнє, а також всі охочі  мали змогу отримали автографи .




Коротка довідка про творчість Галини Вдовиченко
Галина Вдовиченко дебютувала у 2008 році — з романом «Пів'яблука», який вийшов у видавництві «Нора-Друк» (Київ) і став лідером продажів на стенді видавництва під час роботи Львівського Форуму видавців-2008. Перший тираж книжки розійшовся протягом місяця.
Другий роман Галини Вдовиченко «Замок Гербуртів» отримав першу премію у номінації «романи» на конкурсі «Коронація слова — 2009», вийшов у світ під назвою «Тамдевін» у видавництві «Нора-Друк». Лише на Львівському Форумі видавців-2009 було продано 985 примірників роману «Тамдевін».
У 2010 році вийшов роман «Хто такий Ігор?» («Нора-Друк»).
У 2011 році у видавництві «Грані-Т» вийшла перша книжка Галини Вдовиченко для дітей — казкова повість «Мишкові Миші» з ілюстраціями художниці Анни Сарвіри.
2012 рік: роман «Купальниця» (видавництво «Клуб сімейного дозвілля») та участь у збірці видавництва «Фоліо» «27 регіонів України» (оповідання «Вулиця Дадугіна — вулиця Довбуша» про Івано-Франківщину).
 2015 рік: у "Видавництві Старого Лева" вийшла повість-казка для дітей "36 і 6 котів".

3 жовтня2016р.

Презентація нових книг : «Книжкові новини для кожної дитини»




4 жовтня2016р. 


                         Бібліографічний огляд літератури: 
                                       «На Україну повернусь…»

 ( до 110 – річниці від дня народження І. Багряного)

5 жовтня2016р.
 

Арт - година : «Ми читаємо і малюємо»

жовтня 2016р. 

Круглий стіл : «Титанічна постать на ниві української історії» ( до 150 – річниці від дня народження М.С.Грушевського)



 

10 жовтня 2016р. 

Гра – конкурс ерудитів: «Знайди свою книгу»



13 жовтня 2016р.

Гра-забава: «Козацькому роду нема переводу»




27  жовтня  2016р. 

Бенефіс читацького формуляра Вікторії Савки
учениці 8-А класу

12 травня 2016р.
Протягом чотирьох днів, з 12 по 15 травня у 
Львівському палаці мистецтв проходив 
Дитячий Форум 2016 , в рамках якого  було проведено найрізноманітніші заходи: читання, конкурси, квести, ігри, майстер-класи, наукові досліди, спортивні розваги, інтерактивні уроки з фізики, астрофізики, біології, екології, мови, літератури, події для батьків, а також були представлені книжкові новинки для дітей від українських видавців. 
Відвідали форум і учні школи №40 м.Львова.








4 квітня 2016р.
Книжкова виставка : "Апостол духу й праці" 
(до 100 річниці з дня смерті Івана Яковича Франка)


Увага! З 23  по 29 березня 2016 року у бібліотеці проходив Тиждень дитячого читання
 

План проведення тижня дитячого читання

в  бібліотеці СЗШ №40 м. Львова


·    23.03 - Виставка -  відкриття «Добрий день, Книжковий Тиждень!»

·    23.03 - Шкільний навігатор «Сучасний друг – CD book». 7кл.

     24.03 - День нових книг «Познайомимося! Ми новенькі!»

·    24.03 – Шкільна акція в рамках проведення тижня дитячого читання 

«Подаруй бібліотеці книгу» (з ініціативи учнівського самоврядування )

·     24.03 – Літературна мандрівка (сторінками підручника Світова література 6кл.)  «Книги запрошують у подорож» 6кл.

·    25.03 - «Поезія – це завжди неповторність». Виставка одного жанру. 5-9кл.

     25.03 - Майстер-клас «В книжечку на згадку — зробимо закладку». 2кл.

     25.03 - Творчий урок «Ілюструємо книгу»

·    28.03 - Рандеву з письменником «Книга поруч по життю» 4кл.( Зустріч з  письменником О.Зімбою , спільно з бібліотекою філіалом №22)

·     29.03 - Поетичний вернісаж «Віршів віночок від Марії Підгірянки» 3 кл. ( 135 років від дня народження М. Підгірянки (1881-1963)

·    29.03 - Інформаційний коктейль «Не сумуй! Читай, мудруй» 6кл.  Закриття тижня книги. 



  29 березня 2016р. 

Бібліотечний квест у львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці

alt
29 березня 2016 р., 11.00 год. у приміщенні читального залу

відбувся захід для бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова в рамках ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ЧИТАННЯ  (23 – 30 березня 2016 року)

Бібліотечний квест «Знакові постаті України – 2016»

(реалізація мистецько-літературного проекту «Знакові постаті України – 2016»):
  • до 160-річчя від дня народження українського письменника, поета- філософа, вченого, громадського і політичного діяча Івана Франка (27.08.1856 – 28.05.1916)

  • до 150-річчя від дня народження першого президента України, історика, науковця, літературознавця, публіциста, письменника, громадського і політичного діяча Михайла Грушевського (29.09.1866 – 24.11.1934)

  • до 145-річчя від дня народження української  письменниці, перекладача, культурного діяча Лесі Українки (25.02.1871 – 01.08.1913)









  29 березня 2016р.  

                              Поетичний вернісаж  

       «Віршів віночок від  Марії Підгірянки» 3 кл

           ( 135 років від дня народження М. Підгірянки      (1881-1963)
 







 24 березня 2016р.
 День нових книг «Познайомимося! Ми новенькі!»

 24 березня 2016р.

Майстер-клас «Мистецькі варіації на тему кохання» від  Львівської обласної бібліотеки для дітей

У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання до Львівської обласної бібліотеки для дітей завітали працівники шкільних бібліотек Львова, для яких Юлія Соколова спільно зі своїм літературним театром «Маска» і вчителями та учнями музичної школи №1 ім. Анатолія Кос-Анатольського провели майстер-клас «Мистецькі варіації на тему кохання».
Музичні номери, вірші, сценки - уривки з вистав – складали калейдоскоп прикладів того, як цікаво і неординарно можна проводити масові заходи. Найбільше оплесків зірвали юні актори літературного театру «Маска» (художній керівник – Юлія Соколова), які представили уривки з вистав цього театру «Маленький принц», «За двома зайцями», «Дон Жуан».
Бібліотекарі шкільних бібліотек – залишали  бібліотеку, натхнені новими ідеями щодо урізноманітнення своєї масової роботи, а юні актори і музиканти отримали масу позитивних емоцій від вдячної слухацько-глядацької аудиторії…
  





 24 березня 2016р.

Шкільна акція в рамках проведення тижня дитячого читання

«Подаруй бібліотеці книгу»

    (з ініціативи учнівського самоврядування )

 

 28 березня 2016р.

 Рандеву з письменником «Книга поруч по життю» 4кл.

( Зустріч з  письменником О.Зімбою , у бібліотеці- філіалі №22 ЦБС для дітей м.Львова)


В рамках проведення тижня дитячого читання відбулася зустріч учнів 4 класу СЗШ№40 м. Львова з дитячим письменнико Олександром Зімбою у бібліотеці-філіалі №22 ЦБС для дітей м.Львова. На зустрічі  також були   присутні всі працівники шкільних бібліотек Залізничного району.



Олександр Зімба не лише розповідав про себе, про те, як почав писати і хто став прототипами героїв книжок про Бровка і Мурчика,  разом з учнями виконував пісню, автором якої він є. Був глядачем сценок з його книг, ролі яких майстерно  виконували учні. 


 









  25 березня 2016р.

Творчий урок «Ілюструємо книгу»

25 березня 2016р.

Майстер-клас «В книжечку на згадку — зробимо закладку». 2кл.




 5 січня 2016р.

З Різдвом Христовим та Різдвяними святами! Бажаємо щоб з першою різдвяною зіркою у Ваш дім зійшло Боже благословення, щастя, здоров’я, добробут, мир і злагода!



2015 рік

Тематична поличка: "Злочин проти нації"

Книжкова виставка : "9 листопада- День української писемності та мови"



Увага! З 1 жовтня 2015 року у бібліотеці проходить місячник шкільної бібліотеки під гаслом "Виховуємо громадянина - патріота України"

Мета :
·       сприяти формуванню патріотичних почуттів та громадянської самосвідомості учнів шляхом залучення їх до читання, виховання любові до книги, рідної мови, культури держави.
·       стимулювати  пізнавальну активність  розвитку національно-патріотичних цінностей, важливим пріоритетом яких,є формування ціннісного і шанобливого ставлення особистості до українського народу та  його культури, утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства.
План :

№ п/п
Назва заходу
Клас
Дата
Відповідальний
1.      
Тематична полиця: «Моя країна- Україна»
5-11 кл
30.09
Васьків М.Я.
2.      
Диспут: «Патріотизм – це мода чи самосвідомість нації, що прокидається?»
11кл.
1.10
Васьків М.Я.
Присяжнюк Т.Б.
3.      
Підготовка бібліографічного списку рекоменд. літератури: «Національно-патріотичне виховання у школі»
Для вчителів
2.10
Васьків М.Я.
4.      
Вікторина-гра: «Україно, моя Україно»
8Б кл.
5.10
Васьків М.Я.
5.      
Година поезії: «Поети про Україну – єдину й неподільну, рідну»
7кл
6.10
Васьків М.Я.
Мартинюк Н.Т.
6.      
Фотоконкурс: «Мій тато-герой»
1-11
кл.
1-17.10
Васьків М.Я.
Учнівське самоврядування
7.      
Урок мужності: «Ти маленький громадянин великої держави»
4-А кл.
7.10
Васьків М.Я
Яковенко О.В.
8.      
Конкурс авторського вірша : «Я заховаю в серце Україну»
7-Б кл.
8.10
Васьків М.Я. Юзьків Л.С.
9.      
Проект «Намалюю я Україну»
5-7кл.
9.10
Васьків М.Я.
Герасимович Г.А.
                  10.     
 Зустріч з учасниками АТО: «Я захисник, я цим пишаюсь!»
7кл.
15.10
Васьків М.Я. Мартинюк Н.Т.
Бібл..- філіал №22
                 11.        
Виховна година: «Ми козаків нащадки»
5-В
12.10
Васьків М.Я.
Макар О.В.
                  12.        
Година спілкування : «Війна в історії моєї родини»
5-11кл.
16.10
Васьків М.Я.
учнів.  самовряд.

Тематична поличка: "Моя країна - Україна"



Зустріч  учнів 7 класу  з учасниками АТО, присвячена Дню Захисника Вітчизни :

"Я захисник , я цим пишаюсь!" 

(бібліотека для дітей №22 15.10 2015 р.)




Урок мужності: «Ти маленький громадянин великої держави» 4-А кл.   (8. 10. 2015р.)









Година поезії: «Поети про Україну – єдину й неподільну, рідну» 7-А кл.  ( 7.10 2015р.)

Конкурс авторського вірша «Я заховаю в серце Україну» (16.10 2015р.)






Проект «Намалюю я Україну»

(1-16 жовтня 2015р.)





23.03 2015 р. учні 5 -Б та учні 6-х класів нашої школи побували на зустрічі з львівським дитячим письменником Андрієм Бачинським, де мали змогу познайомитися з його творчістю.

Львівський письменник Андрій Бачинський належить до числа тих, хто своїх дітей на канікули відправляє не в село до бабусі, а в чарівний світ подорожей цікавими місцями України. Про це і його перша книжка „Неймовірні пригоди Остапа і Даринки”, друга книга продовження пригод Остапа та Даринки "Канікули Остапа і Даринки" та  нова   -  "Детективи в Артеку", які він  презентував  школярам на зустрічі .







Участь в обласному семінарі шкільних бібліотекарів у Львівській Обласній Науково-педагогічній бібліотеці, де відбулась   презентація книги Кузьми Каздоби"Заметений шлях"" (11.03.2015р.)

             Книга спогадів “Заметений шлях” емігранта з Австралії українського походження Кузьми Каздоби. Перше видання в Україні відомої за кордоном повісті про “хресну дорогу” розкуркулених у 20–30-х роках ХХ ст. і депортованих на холодну Північ українських селян-хліборобів презентували редактор видання Богдан Горбовий і автор ідеї перевидання та передмови Анна Кос.
      Кузьма Каздоба (1907–1984) – свідок та жертва тих жахливих подій, автор вражаючої повісті про маловідомі сторінки історії сотень тисяч українських селян, які були насильно вивезені з рідних місць у Сибір, у так звані “селища мук і смерті”. Книга містить важливі факти про злочини більшовизму, які не повинні бути затерті в пам’яті наступних поколінь. У його спогадах – болюча низка достовірних історій, сотень поламаних людських доль. Подані уривки з листів від рідних, описане усе пережите.





До дня пам'яті Героїв Крут... 

Знайомство учнів 3-А класу з дитячою книжечкою Мирослава Вонса "Годинник від Татуся" про Андрея Шептицького
 Тематична виставка літератури:
"Митрополит Андрей Шептицький - духовний будівничий української нації"

Участь у обласному семінарі: “Підсумки
та аналіз проведення конкурсу
“Шкільна бібліотека””

Зустріч з Ігорем Калинцем та презентація  творчого доробку Ірини Калинець 

23 жовтня 2014р.



До 200-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка в бібліотеці оформлено книжкову виставку
 "У вінок Кобзареві"

Цікавою для читачів бібліотеки є тематична поличка присвячена
Зимовим Олімпійським іграм 2014, що проходять з 7 по 23 лютого 2014 року в місті СочіРосія




Зустріч з Дмитром Капрановим
У вересні Залізничним відділом освіти  для учнів району була організована зустріч з  автором –сучасником , одним із братів Капранових  -  Дмитром.  Побували на цій зустрічі і учні нашої школи разом з вчителем української мови та літератури  Клипач Тетяною Богданівною та бібліотекарем школи  Васьків Марією Ярославівною.
Учасники зустрічі  мали змогу познайомитися з сам Дмитром Капрановим, послухали розповідь про їх творчий шлях і  їхні  книги... На зустрічі було багато поезії , такий своєрідний, за визначенням автора,  „кобзо-реп”, гумору і позитивних емоцій. Гість охоче відповідав на запитання учнів про „творчу сміливість”, про становище української мови у сучасній Україні, про шлях до слави тощо.
На завершення Дмитро Капранов послухав юні таланти нашого району та дав оцінку їх творчості. Крім того, звернувся із закликом спонукати молодь до читання української книжки, бо на їх думку, тільки читаюча людина є мислячою, і  здатною до самостійних рішень і дій.





Усний журнал
«Обличчя української історії: Пилип Орлик»
(до 340-річниці від дня народження П. Орлика)
Одним із  забутих нами або маловідомих велетнів, без сумніву, є український гетьман Пилип Орлик. Життя його було складним, неспокійним: гетьман-вигнанець, гетьман-емігрант, автор першої у світі Конституції…
Саме йому був присвячений усний журнал, приурочений до  340 річниці від дня народження Пилипа Орлика , який відбувся 23 жовтня у шкільній бібліотеці. Підготували та провели його бібліотекар Васьків Марія Ярославівна разом з вчителем історії Присяжнюк Тетяною Богданівною та учнями 8-А класу.
Діти мали змогу перегорнути такі сторінки  усного журналу:
·        Життєпис Пилипа Орлика
·        Герб Орликів
·        Іван Мазепа та Пилип Орлик
·        Булава Пилипа Орлика
·        Про Конституцію Пилипа Орлика.       
а також переглянули фільм «Обличчя української історії: Пилип Орлик»






Зустріч з дитячим автором Зоєю Павлюк,
  презентація її книги «Дім казок та див»
7 листопада  відбулася зустріч учнів 2-3 класів нашої школи з дитячою поетесою Зоєю Львівною Павлюк. В  минулому учитель-методист, відмінник народної освіти Зоя Львівна усі свої знання, свою душу і серце віддала дітям. Саме діти допомогли зберегти їй дитячу допитливість, наївність, заглибитися у світ  дитячих фантазій і мрій.
Це мали змогу відчути наші діти на зустрічі, коли Зоя Львівна читала їм свої казки. Разом з  поетесою вони перенеслися у світ казки, де звірі і птиці уміють розмовляти, вирішують такі ж самі проблеми як і люди, мають такі ж самі правила поведінки. А діти будучи наділені невичерпною фантазією, приміряли до себе поведінку звірят, побачили свої негативні і позитивні сторони ,зробили свої висновки.
Книга «Дім казок і див», яку презентувала поетеса припала до душі малечі. Авторка не скупилась на автографи.





Літературна година
 «Несу в душі свою найкращу думу»
(До140-річниці від дня народження Б.Лепкого)
9 листопада учнями 8-х,10-го класів спільно з вчителями філологами Клипач Т. В. і Мартинюк Н.Т. та бібліотекарем Васьків М.Я. було проведено літературну годину присвячену 140-й річниці від дня народження Богдана Лепкого.
Діти пригадали життєвий та творчий шлях письменника, читали його поезію, переглянули фільми про постать Б.Лепкого.





Нагородження учасників І шкільного етапу
щорічного регіонального конкурсу
«Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»
З 17 жовтня  по 07 листопада 2012 року у нашій школі проходив І етап щорічного регіонального конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» . У конкурсі активно взяло участь 63 учнів 4-5 класів. Переможцями стали:
·        І місце – Галич Вікторія ,учениця 5-А класу з відгуком на книгу О. Романчука «Соловейко з одним крилом»
·        ІІ місце розділили Мазурик Елла уч.4-Акл.(І.Роздобудько «Коли оживають ляльки») та Кандаурова Ірина уч.4-Б (Т.Щербаченко «Пуп Землі»)
·        ІІІ місце розділили Сподарик Максим уч.4-В кл. (С.Гридін «Федько, прибулець з інтернету») та Мацуєв Роман уч.4-В кл. (О.Дерманський «Король буків, або таємниця смарагдової книги»)




Благодійна акція
 «Українські книжки – сільським бібліотекам»
З 1 листопада по 1 грудня  з ініціативи  та підтримки «Форуму видавців» у Львові проходить благодійна акція «Українські книжки – сільським бібліотекам». До цієї акції долучилися учні нашої школи. У бібліотеці було створено пункт прийому літератури. Протягом місяця діти активно приносили та дарували книги, таким чином ми зібрали чималу кількість книг і передали до обласного пункту збору. Велика подяка усім  не байдужий до таких акцій.





Семінар шкільних бібліотекарів
Залізничного району
15 листопада у нашій школі проходив семінар шкільних бібліотекарів Залізничного району на тему: "Трансформація діяльності бібліотеки в умовах інформаційного суспільства".






Робота методичного об'єднання шкільних бібліотекарів Залізничного району

30 вересня 2013 року в нашій школі відбулося свято для бібліотекарів району “О, книго! Божа ти рабине! Народу й роду берегиня!” (присвячене Всеукраїнському Дню Бібліотек)









Немає коментарів:

Дописати коментар