Життя педагогічного колективу

До вервиці духовних мандрівок
31 жовтня 2018 року педагоги СЗШ № 40 здійснили паломницьку мандрівку до села Погоня на Івано-Франківщині. Мандрівка доповнила вервицю наших духовних подорожей, що вже стали традицією для педагогічного колективу школи. Благодатна земля з особливою Божою благодаттю зустріла нас і оповила Божим благословенням. Зі щирою молитвою до Пресвятої Богородиці Погонської під час Хресної дороги та Святої Літургії у храмі звернулися ми і отримали Ласку Божу і благословення з рук отця Никифора – настоятеля храму та ігумена монастиря Успення Матері Божої чину Святого Василія Великого. Ми дізналися також, що Чудотворна ікона Божої Матері в Погоні з давніх часів славилася численними чудами, де Пресвята Богородиця показувала свою силу для потребуючих. Біля ікони в різні часи горнулись численні паломники не тільки з Покуття, і в знак  великих рясних ласк Матері Божої, з пожертв зложених в дарунку за вислухані молитви, Пресвята Богородиця Погонська була одягнута у срібні шати і коронована  як Цариця Покуття. Вразив нас і сам новозбудований дерев’яний зрубний храм зі своїм чудовим іконостасом з різьбленим обрамленням та вишитими вручну святими іконами. Унікальною церква є ще й тому, що тут зібрано копії Святих Чудотворних ікон України та світу. Наповнивши свої серця чудотворною молитвою, з глибокою вірою та любов’ю до Господа повернулися ми до рідного дому, до своїх близьких та рідних в надії та сподіванні ласк Господніх на всіх Божих дітей.

Коли побувати на благодатному місці у селі Погоня, то повірити в чуда легко і просто, бо сама атмосфера місця сприяє цьому, і педагоги нашої школи мали нагоду сьогодні переконатися у цьому особисто.























Різдво у Львові. Зустріч з гуцульською колядою
«В неділю рано сонце сходило, сади вишневі розвеселило. В саду вишневім цвіток біленький, ой народивси Хрестос маленький. Ой чесні люди, чесна людино, Хрестос родивси - весела днина. Хрестос родивси - будем взнавати. Ісусу Хресту славу давати» – лунала гуцульська коляда 16 січня 2018 року, у святкові дні, напередодні Третього празника – Святого Водохрестя, у Національному музеї імені Андрея Шептицького, куди завітав фольклорний ансамбль села Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області. Послухати автентичні гуцульські колядки, мелодійну скрипку та гучні роги-трембіти мали можливість і учителі нашої школи №40, що прийшли поколядувати разом з гостями із Гуцульщини, перейнятися ще раз чаруючим духом Різдва, що витає над Львовом. Ритми протяжних гуцульських колядок, чарівні звуки мелодійної скрипки, дещо тривожні та по святковому урочисті сигнали рогів-трембіт уявно перенесли нас до засніжених гір Карпатських, серед струнких смерічок та ялиць, до таємниць народження Месії.









Проща педагогічного колективу школи №40 
з благословення та участю о. Володимира, настоятеля храму  Всіх Святих Українського Народу до Грушева
             19 жовтня 2017 р. колектив школи разом з директором Пенцак Г.Є. та  о.Володимиром,  настоятелем храму "Всіх Святих Українського Народу" здійснили прощу до чудотворної ікони Матері Божої , що у селі Грушів Дрогобицького р-ну Львівської обл. .
 На іконі зображено криницю, оточену каліками, над якими возвишається  ікона Пречистої Діви Марії, а над нею ангел. 
    Від 26 квітня 1987 року тут відбулося ряд з’явлень Пресвятої Богородиці, після чого паломництва до Грушова стали масовими.

Також, колектив взяв участь у молебні до Матері Божої перед Самбірською чудотворною іконою.










Творче і змістовне життя 
педагогічного колективу

Реалізація програми родинного виховання.
«У Борщівському краї цвітуть вишиванки», – на Тернопільщині стартував десятий Всеукраїнський фольклорно-мистецький фестиваль. Наш колектив відвідав фестиваль і отримав заряд позитиву від традицій нашого роду!








Також колектив СЗШ№40 долучився до
 Всеукраїнської акції "Україна вишивана"

Духовна подорож вчителів 
школи  Дрогобич - Борислав яка відбулась 18 жовтня 2016 року






Духовна подорож вчителів 
школи в часі Різдвяних свят.
Духовний центр України с.Зарваниця

Церква Петра і Павла 
м.Тернопіль 
(тут знаходиться найбільша шопка в Україні)




Музейно - меморіальний комплекс "Рідна хата" патріарха Й.Сліпого 
в с.Заздрість 
Тернопільської області.
(місце народження 
Йосипа Сліпого) 





Методична рада 

"Проведення інтерактивних 

музейних уроків".

Відвідування інтерактивного

музею "Таємна аптека".


Осінні канікули...

Подорож Закарпаттям.



За́мок Пала́нок (Мука́чівський за́мок) — замок у закарпатському місті Мукачеве. Унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури, з поєднанням різних стилів.


Шернборнський замок, ще відомий як 

замок в  Чиннадієво



 Не́вицький замок — біля села Кам'яниця Ужгородського району Закарпатської області.




































Проща до монастиря св. Герарда 
в Кохавино





Мандрівка  замками Тернопільщини -
 колективу СЗШ№40 м.Львова

(травень 2014 р.)
Старовинне місто - Тернопіль
Вперше місто згадується в літописах ХIV століття, коли польський король Сигізмунд I видав краківському кастеляну, великому коронному гетьману Яну Аморе Тарновському, грамоту на створення міста і на володіння околишніми землями. Місто було засновано в 1540 році.
Біля  озера  у м.Тернополі


Збаразький замок

Замок споруджено в 1626–1631 рр. за проектом італійського архітектора Вінченцо Скамоцци під керівництвом військового інженера Андреа дель Аква, ймовірно, Г. ван Пеена коштом братів Єжи (Юрія) та Кшиштофа (Христофора) Збаразьких.



Збаразький замок квадратний у плані, зведений на пагорбі. Цоколь мурований із каменю, верх — із цегли, стіни обкладені тесаним пісковиком. Товщина стін 2-го поверху сягає 175 см, на рівні верхнього підвалу — 105 см. Укріплення було оточене ровом 40 м, валом шириною 23 м. Рів із допомогою гідротехнічної системи наповнювали водою. З кожного бастіону на кутах ходи вели до палацу.

В стінах Збаразького замку



Побували у Вишнівецькому палаці

Вишніве́цький пала́ц — архітектурна пам'ятка 18 століття загальнодер­жавного значення у смт Вишнівець Збаразького району Тернопільської області. Колишня резиденція останніх представника князівського роду Вишневецьких



На руїнах Кременецького замку

Кременецький замок — фортифікаційна оборонна споруда в   м.Кременець Тернопільської області. Побудований на стрімкій горі Бона (397 м над рів­нем моря) з каменю-вапняку.


Проща до Гошівського монастиря

(жовтень 2013р.)

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину св. Василія Великого у селі Гошеві Долинського району на Івано-Франківщині. Вважається однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України
Ікона Гошівської Божої Матері — копія Ченстоховської ікони — належала до родини хорунжого Шугая. Під час пожежі, коли все його господарство згоріло дотла, залишилась недоторканою лише одна стіна — на ній висіла ікона. Згодом родина Шугаїв, рятуючись від татарських набігів, перебувала певний час у маєтку Гошовських, відтак і ця ікона змінила власників. В 1736 р. ікона заблисла великим сяйвом, а потім на обличчі Богородиці залишилась немовби роса, а з очей спливали сльози, що засвідчило багато людей і місцевий священик. Гошовський передав ікону в монастир, а митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив її чудотворною. Від того часу ікона Гошівської Богоматері прославилась багатьма чудами, які було детально розслідувані та зафіксовані в спеціальній книзі, та отримала назву «Цариця Карпат»


Мандрівка замками Волині

 В  Острозькому замку м. Дубно
(червень 2013 р.)



В Луцькому замку Любарта
 (червень 2013 р.)


2013 рік



2012 рік








Немає коментарів:

Дописати коментар